"אתה יכול, אתה מסוגל, אתה תצליח"

דצמבר 2012

ש.א. בוגר תכנית תפנית- סטארט,
באר שבע

"הסיפור הוא על ש.א., תלמיד שלא ידע שום דבר מהחיים שלו וכל הזמן חיפש רק לעשות בעיות ולא למד. התחלתי ללמוד בכיתה ז' בכיתה ובה 40 תלמידים . המחנכת ,עם כל הרצון הטוב שלה, לא תמיד הצליחה להשתלט עליי ולדעת איפה אני נמצא רוב הזמן. כל תקופת חטיבת הביניים הייתי בחוץ  עם חברים מהשכונה שלמדו איתי, לא למדתי בכלל וכל שליש היו מזמנים את ההורים שלי לשיחה דחופה ורצינית ובה הודיעו להם שאני נשאר כיתה. אני כבר מגיל צעיר ידעתי מה אני צריך לעשות ולהגיד  כדי להמשיך עוד שנה בבית הספר, אז או שהבטחתי שאני אשתפר והמורים האמינו לי או שנשארתי שבועיים לאחר סיום הלימודים ולמדתי מקצוע שהייתי חלש בו וכך עברתי מכיתה ז' לכיתה ח' ומשם לכיתה ט'.

בסוף כיתה ט' אמרו לי שהתעודה שלי גרועה  אבל יש לי יכולות גבוהות ולכן הם נותנים לי עוד הזדמנות אחרונה להצליח. כמובן שחשבתי לעצמי עוד שנה אני אעביר בחוץ וככה אני אגיע עד כיתה י"ב ,אקבל 12 שנות לימוד ואסיים כבר עם הלימודים.  כמה שטעיתי.

בחופש הגדול ,הגיעה מחנכת  כיתה י'- סטארט לבקר אצלנו בבית. כבר בהתחלה הייתה כימיה טובה והאמנתי לכל מילה שלה  וקיבלתי את ההרגשה שאולי סוף סוף יהיה למישהו אכפת ממני.

השנה הראשונה שלי סטארט ,אני לא אשכח כל החיים שלי, זה היה כמו מישהו שנותן לי סטירה חזקה לפנים ומעיר אותי :כל יום ,בכל שעה שרונה אמרה "אתה יכול ,אתה מסוגל ,אתה מצליח" .  יום יום, שרונה הייתה אוספת אותי משטח בה"ס, מכניסה אותי לכיתה ,מצמידה לי מתרגלת שמכריחה אותי לעבוד, שרונה הייתה מתקשרת אליי בבוקר, במהלך היום ,בסוף היום ולא הרפתה ממני. בניגוד לציפיות של כולם ושלי מעצמי אני יכול להגיד שאני מאמין שאני אוציא תעודת בגרות מלאה בזכות התכנית ובזכות ה"בולדוזר ", המחנכת שלי שרונה מאיר .

השנה יש לי הרבה בחינות בגרות ( גם השלמות משנה שעברה)אבל בזכות המחנכת ,המתרגלות, השעות הפרטניות, הימים המרוכזים והמרתונים אני מאמין שאני אצליח.

תודה רבה רבה רבה.