"היו לי 13 ציונים שליליים"

ספטמבר 2007

תום
בוגרת תוכנית תפנית – סטארט,מקיף ו',
באר שבע
"הסיפור שלי התחיל בביתה ז' כשעוד למדתי במקיף אחר בבאר שבע. פשוט לא למדתי, וידעתי יותר לרצות להבריז, מאשר לרצות להשכיל. העדפתי לשבת ב"מחששה" עם חברים ולא לעשות כלום, או שפשוט כשאימא שלי הייתה מורידה אותי בבית ספר בבוקר, הייתי רואה אותה מתרחקת עם הרכב שלה מבית הספר לעבודה שלה וכשהייתה נעלמת באופק הייתי חוזרת הביתה. כך העברתי שלוש שנים באותו בי"ס מקיף. בנוסף, ידעו גם להתנכל אלי, לכן לא כ"כ היה לי את החשק להשקיע בלימודים.
בסוף כיתה ט', לאור 13 ציונים נכשלים שהיו לי בתעודת ביה"ס, נאמר לי שאני משובצת למגמת ..........-במגמה זו מסיימים 12 שנות לימוד, ללא בגרות מלאה.
כמובן ידעתי שאני לא רוצה לסיים במסלול זה וגם לא רציתי להישאר באותו בי"ס מקיף בכלל. העדפתי להפסיק ללמוד ולהתחיל לעבוד, או לעבור לבי"ס מקיף ו', כי שם היו כל החברים שלי.
הלכתי עם אימא שלי למקיף ו', פחדתי כי ידעתי מראש שיש סיכוי שיסרבו לקבל אותי לבית ספר מפני שהיו לי 13 ציונים נכשלים . לאחר מספר ימים התקשרו אלינו הביתה, ואמרו לנו שיש פרויקט חדש - פרויקט תפנית – סטארט הצלחה של ניסים כהן, ושרצוי שנשמע עליו. לאחר מספר ימים הגיעה אלינו הביתה שולה לוק, רכזת התוכנית, והציגה את הפרוייקט והסיכוי שלי אכן לסיים 12 שנות לימוד עם בגרות מלאה.
לא כ"כ התלהבתי, הבנתי שצריך ללמוד בצורה אינטנסיבית וגם להשקיע, וזה לא היה כ"כ בראש שלי, אבל הסכמתי. אמרתי לעצמי "העיקר ללמוד". התחלנו ללמוד יום לפני כולם 31.8.04 , גם מזה לא כ"כ התלהבתי ביום זה, הכרנו את המורות (המדהימות) שלנו, שליוו אותנו במשך 3 שנים. מאותו יום כל ציון שלי היה רק מעל 80 . וגם כשקיבלתי 80 התאכזבתי.
פרויקט הצלחה דחף אותי לרצות ללמוד, ולרצות להצליח, ודחף עוד תלמידים רבים שאיתי בכיתה, שלרובם רקע דומה לשלי.
המסגרת הזו הפכה אותי לאחרת, לא רק בלימודים. יותר רצינית כשצריך, ויותר נותנת מעצמי ואת המיטב. והיום אני יודעת בזכות הפרויקט שאין דבר כזה לא יכול. (יש לא רוצה.) ואני יכולה, וכל אחד יכול.
במסגרת הזו במשך שלושת השנים שלמדתי היו לנו מורים מדהימים, חמים ואוהבים. הם עשו הכול כדי שנצליח. כש"נפלנו" הרימו אותנו, לא נתנו לנו ליפול או להישבר.
מלבד המורים, היו לנו בכיתה גם מתרגלים, רובם היו סטודנטים, אנשים מדהימים שגם עזרו לנו המון. כשהיינו צריכים תגבורים, המתרגלים שלנו היו שם לעזור יחד עם המורות. המחנכת שלי נורית עזרא שידעה תמיד להיות שם בשבילנו השקיעה את כל כוחותיה ומטרתה היתה שרק נצליח. בנוסף ללימודים בבית הספר, המערכת הרגילה בין 6 שעות ל 8 שעות , היו לנו גם מרתונים בבית יציב. שם שהינו 15 שעות של למידה אינטנסיבית, משעה 8 בבוקר עד השעה 11 בלילה, שלושה ימים לפני כל בגרות שהייתה עומדת בפתח. זה נשמע קשה? כן זה בעצם קשה. אבל זו חוויה מדהימה, לבלות 15 שעות כל יום עם החברים שלך, שביניהם היו המורים והמתרגלים.
ועכשיו, אחרי 3 שנים, אני רואה ומרגישה את התוצאות החיוביות. סיימתי ללמוד, 12 שנות לימוד וכמובן שבגרות מלאה. אני גאה בעצמי, ואומרת תודה לפרויקט הצלחה, שנתן לי את ההזדמנות להצליח !! ומקווה שפרויקט זה שתוצאותיו והצלחתו המוכחות יתדפקו על כל דלתות בתי הספר.
ולסיום
תודה רבה! ענקית! לכולם!"